حدیث های در مورد اخلاق وسیره امام زمان (عج)

عثمان بن شبرمه ، از عاصم بن ابى نجود ، از زر ، از عبد الله نقل کرده که گفت : رسول خدا ( ص ) فرمود : مردى از امت من که نام او موافق نام من و خلق و خوى او موافق خلق من است ظهور خواهد نمود و زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد همانگونه که از ظلم و ستم پر شده است .


جابر بن عبد الله انصارى از رسول خدا صلى الله علیه و آله نقل مى کند که آن حضرت فرمود : مهدى ( علیه السلام ) از فرزندان من است نام او نام من و کنیهء او کنیهء من است ، شبیه ترین مردم از جهت خلق و خوى وشکل واندام به من است ، او داراى یک غیبت وسرگردانی است که در آن فاصله ، ملتها گمراه مىشوند ، سپس روى مى آورد ( ظهور مىنماید ) مانند شهاب نورانى ، زمین را پر از عدل و داد مى نماید همانگونه که از ظلم و ستم پر شده است .

ابن عیاش از کسى که براى او نقل کرده ، از محمد بن جعفر ، از حضرت علی علیه السلام نقل کرده است که فرمود : این پسرم ( امام حسین علیه السلام ) سرور وسالار است همچنانکه رسول الله صلى الله علیه و آله او را سرور و آقا نامیده است وخداوند از نسل او مردى را برخواهد انگیخت که نام او نام پیامبرتان بوده و خلقت و خلق وخوى او نیز شبیه آن حضرت مىباشد که در حال غفلت و بىخبرى مردم ودر زمان از بین رفتن حق و حقیقت و بروز ظلم و ستم در جهان قیام خواهد فرمود . بخدا سوگند چنانچه خروج نکند گردنش زده خواهد شده تمام اهل آسمان از قیام آن حضرت شاد مىگردند . پیشانى آن حضرت نمایان و باز و بینى او کشیده و شکم او برآمده و رانهایش کشیده و خالى بر ران راست داشته و میان دندانهایش فاصله مىباشد و زمین را پس از آنکه ظلم و ستم فرا گرفته باشد ، از عدل و داد پر مىسازد .
:: برچسب‌ها: حدیث های در مورد اخلاق وسیره امام زمان (عج)

نویسنده : عشاق المهدی
تاریخ : ۱۳۸۸/۱۱/۱٢