ملاقات در صاریا

قسمت دهم

  از مجموع مطالب گذشته سه نکته‏ی مهم و اساسی معلوم شد:
1. رهبران الهی کسانی هستند که از هر گناه و خطائی مصون‏اند. به انتخاب و گزینش خداوند، پیشوای خلق گردیده و از سوی پروردگار مهربان به این مقام منصوب شده‏اند
.


 از مجموع مطالب گذشته سه نکته‏ی مهم و اساسی معلوم شد:
1. رهبران الهی کسانی هستند که از هر گناه و خطائی مصون‏اند. به انتخاب و گزینش خداوند، پیشوای خلق گردیده و از سوی پروردگار مهربان به این مقام منصوب شده‏اند.
2. سند اعتبار و پشتوانه‏ی حجیت آنان، نص خداوند می‏باشد که در کلامی روشن و صریح، ایشان را بدین منصب معرفی نموده است. این نصوص قطعی و اسناد آسمانی، به وسیله‏ی پیامبر یا امام پیشین که حجیتش ثابت شده، نسبت به حجت و رهبر آینده ابلاغ گردیده است چنانکه نمونه‏هایش ذکر شد.
3. هر پیامبر یا وصی پیامبری که به حجیتش تنصیص شده است (یعنی منصوب از طرف خدا بوده و به نص الهی بدین سمت معرفی گردیده است) دارای علم و قدرت موهبتی است و این دو نشانه‏ی بزرگ نمایانگر راستگویی و پشتوانه‏ی مقام غیبی وی می‏باشد تا مردم، با اطمینان بیشتر و خاطری آسوده‏تر به او گرویده، حقایق معنوی و معارف ربانی را از او فراگیرند.
درباره‏ی اصل اول و دوم مطالبی به طور فشرده بیان شد، اکنون وقت آن رسیده که پیرامون سومین اصل یعنی علم و قدرت وهبی الهی، شرح کوتاهی خاطرنشان سازیم.
نخست فرق بین نعمت‏های اکتسابی و موهبتی را در ضمن مثال ساده‏ای بیان می‏داریم تا مطلب، واضح‏تر و روشن‏تر گردد.
:: برچسب‌ها: دو نشانه‏ی بزرگ, امام زمان (عج), امام زمان, درد دل با امام زمان(عج)

نویسنده : عشاق المهدی
تاریخ : ۱۳۸٩/٢/۱۳