زیارت امام عصر در روز جمعه

زیارت امام عصر در روز جمعه

و سیّد جلیل على بن طاووس در(جمال الاسبوع)این زیارت را براى حجّت علیه السلام در روز جمعه نقل فرموده
:


زیارت امام عصر در روز جمعه

و سیّد جلیل على بن طاووس در(جمال الاسبوع)این زیارت را براى حجّت علیه السلام در روز جمعه نقل فرموده :

السّلام علیک یا حجّة اللّه فى ارضه السلام علیک یا عیناللّه فى خلقه السلام علیک یا نور اللّه الذى یهتدى به المهتدون ویفرّج به عن المؤمنین .
السّلام علیک ایّها المهذّب الخائف السلام علیک ایّها الولى الناصحالسلام علیک یا سفینة النجاة السلام علیک یا عین الحیوة السلام علیک صلّى اللّهعلیک و على آل بیتک الطیبین الطاهرین السلام علیک عجّل اللّه لک ما وعدک من النصروظهور الامر.
السّلام علیک یا مولاى انا مولاک عارف باولیک واخریک اتقرّب الىاللّه تعالى بک و بآل بیتک وانتظر ظهورک وظهور الحق على یدیک واسئل اللّه ان یصلّىعلى محمّد وآل محمّد وان یجعلنى من المنتظرین لک والتابعین والناصرین لک على اعدائکوالمستشهدین بین یدیک فى جملة اولیائک یا مولاى یا صاحب الزمان صلوات اللّه علیکوعلى آل بیتک هذا یوم الجمعة وهو یومک المتوقع فیه ظهورک والفرج فیه للمؤ منین علىیدیک وقتل الکافرین بسیفک وانا یا مولاى فیه ضیفک وجارک وانت یا مولاى کریم مناولاد الکرام و ماءمور بالضّیافة والاجارة فاضفنى واجرنى صلوات اللّه علیک و علىاهل بیتک الطاهرین .

و سیّد بن طاووس رحمه الله بعد از نقل این زیارت مىفرماید: و من این بیت را مى خوانم بعد از این زیارت و مى گویم به اشاره :

نزیلک حیث مااتّجهترکابى
وضیفک حیث کنت منالبلاد


من به در خانه احسان و نعمت توفرود آمدم به هر جا که شترم متوجه شد و مرا برد و فرود آورد و میهمان خوان جود وکرم جناب تواءم در هر شهر و دهکده که باشم .
و گذشت که سیّد معظم ، صلوات کبیرمروى از آن جناب را که براى آن جناب است با دعاى دیگر که آن نیز متعلّق به آن جنابعلیه السلام است در تعقیب نماز عصر روز جمعه ذکر نموده و اصرار بلیغ در خواندن آنکرده .
و نیز مستحب است دعاى ندبه معروفه را که متعلّق است به آن حضرت و فىالحقیقه مضامین آن ، سوزنده دلها و شکافنده جگرها و ریزنده خون از دیدگان آنان استکه اندکى از شربت محبّت آن جناب نوشیده و تلخى زهر فراق او به کامش رسیده ، در روزجمعه بلکه در شب آن نیز، چنانچه در یکى از مزارات قدیمه که مؤ لف آن معاصر شیخطبرسى صاحب(احتجاج)است ، روایت است که باید خوانده شود و چون دعا طولانى ونسخه آن شایع بود، ذکر نکردیم.:: برچسب‌ها: زیارت امام عصر در روز جمعه, امام زمان (عج), درد دل با امام زمان(عج), امام زمان

نویسنده : عشاق المهدی
تاریخ : ۱۳۸٩/٢/۱٧