منتظر

آنگاه در بسترى که به برکت حاکمیت عدالت و صلح و صفا فراهم شده است، به کسب فضایل اخلاقى وکمالات انسانى که سعادت ایدى او درگرو آراستگى به آن هاست، بپرد ازند.
درباره علت منتظر نامیده شدن امام مهدى (ع) روایاتى از طرف ائمه اطهار(ع) نقل شده است. از جمله نقل مى کنند:
روزى شخصى از امام باقر(ع) سؤال کرد: اى فرزند رسول خدا به چه دلیل مهدى آل محمد(ع) را منتظَر نامید ه اند؟آن حضرت در جواب مى فرمایند: به این دلیل او را منتظر مى گویند که آن حضرت دوره غیبت بسیار طولانى خواهد داشت.پیروان مخلص او در طول این دوره با وجود سختى هاى زیادى که دارد، در انتظار ظهور او به سر خواهند برد. این در حالى است که بسیارى از افراد تردیدکننده، قیام و ظهور او را منکر خواهندشد... (2).
علاوه بر روایات، در مجموعه زیارت و ادعیه نیز ازآن حضرت با لقب منتظر یاد شده است.
به عنوان نمونه در بخشى از دعاى ندبه مى خوانیم: این المنتظر لاقامة الاممت مالعوج کجاست آن امامى که مردم به منظور برطرف ساختن اساس کژى و انحراف ها در انتظار او به سر مى برند یا در زیارت صاحب الامر(ع) آمده است: السلام علی النتظر والعدل المشتهر.
درود برآن قیام کنند ه اى که جهانیان در انتظار اویند وسلام برآن امام عادلى که عدالتش سر تا سرعالم را فرا خواهد گرفت.(3)

 1- نجم الثاقب باب دوم.
2- بحارالانوار ج 51 ص 30.
3- مفاتیح الجنان

/ 3 نظر / 2 بازدید
فرزندان اندوه...

:_;:;<:"" تا درد نباشد ، هیچ هدفی به واقعیت تبدیل نخواهد شد . این درد است که انگیزه را برای آدمی ایجاد می کند ، این درد است که باعث می شود مردم مصر بر خلاف دیگر ملیت ها ، بتوانند حکومتی را ساقط کنند . اگر درد نباشد ، انگیزه ای برای موفقیت ، پیروزی و رسیدن به خواسته ها وجود نخواهد داشت . .:.

فرزندان اندوه...

_.<"||\_<_| تا درد نباشد ، هیچ هدفی به واقعیت تبدیل نخواهد شد . این درد است که انگیزه را برای آدمی ایجاد می کند ، این درد است که باعث می شود مردم مصر بر خلاف دیگر ملیت ها ، بتوانند حکومتی را ساقط کنند . اگر درد نباشد ، انگیزه ای برای موفقیت ، پیروزی و رسیدن به خواسته ها وجود نخواهد داشت . :/:">"

lمنتظرالامام

باید راه و رسم سربازی امام زمان را آموخت